Sıkça Sorulan Sorular

ReklamVesaire'ye sıkça yöneltilen sorulardan derlenmiştir. Detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçin.

Bir firma için kurumsal bir imzadır. Hem markanın bilinirliği için hem de sürekliliği için akılda kalıcı en önemli unsurların başında gelir. Firmalar genellikle logolarını uzun vadelerde değiştirirler. İmgesel olarak zihinlere kazınan logolar dahi demode olduklarında müşteri kaybına sebebiyet verebilir. Örneğin 80’li yıllarda kullanılan Arçelik logosu, günümüz trendlerine ayak uydurarak bu paralelde geçtiğimiz yıllarda yeniden tasarlanmıştır. Tabi yeni logo beraberinde önemli bir lansman çalışmasını da gerekli kılacaktır.

Her web sitesi yenilenmeli diye bir tedavi yöntemi önermiyoruz. Ustalıkla yapılmış, tasarım trendlerine uygun bir web sitenin ortalama 4-5 sene ömrü olabiliyor. Kullanılan altyapı elverdiği şekilde firmanın ihtiyacı olan teknik düzenlemeler yapılabilir. Ancak tabi mobile uyumlu olmayan, her cihazda rahat kullanılamayan; bir başka deyişle kullanıcı dostu olmayan sitelerin yepyeni de olsa değiştirilmesini öneririz. Çünkü kullanıcının istediği bir bilgiye rahat erişemediği bir site; size eninde sonunda zarar verecektir.

İster İstanbul’da yerleşik bir firma olsun, isterse Amerika’da… Dünyanın her yerine grafik ve web tasarımı alanında 3 dilde hizmet verebiliyoruz.

Çalıştığımız bir çok firma bize bu soruyu ilk görüşmemizde sormuştur. Ancak bireysel ve kurumsal sosyal medya içerik yönetiminde bir çok ayrım karşımıza çıkıyor. Bireysel kullanımda dümdüz sosyal medyaya eklediğiniz bir görsel, tasarım araçlarımızla eklediğimiz bir görsele göre ciddi anlamda potansiyel müşterilerinizi düşürüyor. Görsellik her zaman fark yaratıyor. Öte yandan sizin iş yoğunluğunuzda takipçilerinize hızlı dönüşler yapmamız, önemli gün ve haftalarda sosyal medya trendlerine göre dinamikleri kullanmamız uzun vadede sizlere büyük kazanç sağlıyor. Kısa ve uzun vadeli raporlamalarla da farkı çok yakından analiz etmenizi sağlıyoruz.

Tasarlanacak olan materyalin türüne göre değişir. Ancak öncelikli olarak sizden beklediğimiz temel bilgi ve belgeler vardır. Tanışma ve Analiz olarak adlandırdığımız bu süreçte firma politikanızı ve neye ihtiyacınız olduğunu karşılıklı belirlememiz gerekir. Bu sürecin sonunda temel belgelerinizden logonuz, kurumsal kimlik dosyanızı ve beraberinde tasarım belgesinde kullanılmasını spesifik olarak istediğiniz görsel, yazı gibi doneleri rica ederiz.

Web sitesinin türüne ve özelliklerine göre değişir. Ancak alanında profesyonel ekibimiz piyasada sunulan süreleri çok iyi bilir ve her zaman bu sürelere göre çok daha kısa zamanda kaliteli işlere imza atmışlardır diyebiliriz. 

Daha farklı sorularınız mı var?